Станишівський ЗЗСО І-ІІ ступенів - ЗДО

 





Новини

Таращанська районна рада оголошує конкурс на заміщення посади директора Станишівського навчально- виховного комплексу  «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад »  Таращанської районної ради Київської області

Найменування закладу: Станишівський навчально - виховний комплекс                     «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»              Таращанської районної ради Київської області

Місцезнаходження закладу : с. Станишівка, вул. Перемоги, 13 , Таращанський район, Київська обл..

 

Найменування посади та умови оплати праці:

Директор;

Посадовий оклад визначається відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2005 року за № 1130/11410, зі змінами та доповненнями; надбавки та доплати - відповідно до постанови №373 від 23.03.2011та постанови №78 від 31.01.2001; надбавки - відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та окремих галузей бюджетної сфери від 30 серпня 2002 року №1298, зі змінами та доповненнями.
 

Кваліфікаційні вимоги до керівника закладу освіти: посаду керівника закладу загальної середньої освіти може займати особа, яка є громадянином України, має вищу освіту не нижче ступеня магістра (спеціаліста) та стаж педагогічної роботи не менше трьох років.
 

Перелік документів, які необхідно подати для участі в конкурсі :

  • заява про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України « Про захист персональних даних»;
  • автобіографія та/або резюме( за вибором учасника конкурсу);
  • копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  • копія документа про вищу освіту не нижче ступеня магістра (спеціаліста);
  • копія трудової книжки чи інших документів, що підтверджують стаж педагогічної діяльності не менше трьох років на момент їх подання;
  • довідка про відсутність судимості;
  • медичні довідки про стан здоров’я, щодо перебування особи на обліку у психоневрологічному та наркологічному закладі охорони здоров’я за формами, затвердженими МОЗ;
  • мотиваційний лист, складений у довільній формі.

   Документи учасники конкурсу подають особисто до відділу освіти і науки Таращанської районної державної адміністрації   протягом 20 календарних днів з дня публікації оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тараща,

вулиця Шевченка,16.

 

  Місце  та дата початку конкурсного відбору, його складові та тривалість:

 

    Конкурсний відбір буде проводитись у приміщенні Таращанської районної ради за адресою: м. Тараща, вул. Героїв Чорнобиля, 1, 3-й поверх, зала засідань. 

 

Перший тур конкурсного відбору(тестування) проводиться 06 червня 2019 року;

Другий  тур конкурсного відбору (розв’язання ситуаційних завдань) проводиться 13 червня 2019 року;

Публічна та відкрита презентація перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти проводиться 20 червня 2019 року.

 

Особа, уповноважена надавати інформацію про конкурс та приймати документи для участі у конкурсі:

Топчій Світлана Іванівна, провідний фахівець відділу освіти і науки Таращанської райдержадміністрації, тел. 5-18-78 з 10.00 до 17.00 год.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Про шкідливі звички сучасної молоді

Мета:

  • продовжити формувати в учнів поняття про шкідливі звички,мувати поняття викликати негативне ставлення до цієї згубної звичкипереконувати їх у шкідливості куріння та вживання алкогольних напоїв, викликати негативне ставлення до цих згубних звичок;
  • розвивати в учнів мислення, увагу, вміння критично ставитися до власних вчинків;
  • виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Обладнання: додаткова література, картки для проведення тестів, папір.

Форма проведення:

Те,  що упущено сьогодні,  ніколи не надолужиться завтра.

Найбільша перемога - це перемога над самим собою.

Умійте позбутися поганих звичок.

Умій самому собі сказати: ні.

В.О. Сухомлинський

 

 

Хід заходу

Класний керівник.Прослухайте, діти невеличке оповідання. (Зачитується оповідання.)

Бесіда. Дайте відповіді на такі запитання:

  1. Що подумали діти про дівчину?
  2. А дівчина про дітей?
  3. Чи можна вважати щасливими дітей, які ростуть у злиднях, упроголодь, не мають пристойного одягу?
  4. Кого вам більше жаль: цих дітей чи дівчину? Чому?

Отже з ваших відповідей зрозуміло, що щасливими вважаються ті, хто має здоров’я, тому що здоров’я – це неоціненний скарб, якого ми недооцінюємо тоді, коли маємо.

Недаремно проблему здоров’я розглядають на міжнародному рівні і тому7 квітня оголошено як Всесвітній день здоров’я. Багато людей, як не парадоксально, самі є причиною своїх хвороб, самі вкорочують собі життя через деякі шкідливі звички. Сьогодні поговоримо про деякі з них. У нас в гостях – всім відомі люди: лікар Боровик Тетяна Миронівна, хімік, біолог і історик. І разом з ними ми переконаємося у шкідливості куріння та вживання алкогольних напоїв.

Класний керівник. Звали його Парацельсом. Це він перший сказав, що організм людини складається з трьох основ - ртуті, сірки та солі.

І баланс між ними є профілактикою від усіх хвороб. І хоча сьогодні вже відомо, що організм людини складається із значно більшої кількості елементів, основа теорії Парацельса залишилася незмінною - порушення балансу хімічних елементів призводить до різноманітних захворювань.

Які ж хімічні елементи найважливіші для людини?

Хімік.  У  порівняно  великих   кількостях  організму необхідні кальцій, фосфор, калій, сульфур, натрій, хлор. У невеликих кількостях він використовує магній, ферум, йод і в мінімальній кількості  -  силіцій,  фтор,   купрум,  кобальт,    бром,    цинк,    манган, арсен, алюміній. Всі ці елементи безпосередньо або опосередковано впливають на кислотно-лужну рівновагу. Але якщо розмістити їх за ступенем важливості, то на першій сходинці незмінно виявляються натрій та калій.

Солі натрію та калію в організмі людини неможливо замінити ніякими іншими. Вонизабезпечують нормальне функціонування всіх клітин.

Найбільша кількість натрію поступає у вигляді кухонної солі, оптимальна добова доза якої 10-15 г. Якщо людина вживає солі більше від цієї норми, це може стати причиною захворювання на гіпертонічну хворобу.

Сіль калію організм отримує з рослинною їжею, особливо картоплею. За недостатності іонів калію відбувається порушення скорочень серцевого м'яза.

Кальцій необхідний для будови кісток. Він також впливає на згорання крові, яка доставляє кисень тканинам організму.

Цинк - присутній у підшлунковій залозі, яка регулює білково-вуглеводневий обмін.

Мідь - забезпечує нормальне функціонування клітин головного мозку та печінки.

  Щоб зберегти рівновагу внутрішнього середовища, людині необхідно дотримуватися режиму харчування, використовувати різноманітні продукти.

 

 

Однак ця рівновага навіть за умови раціонального харчування порушується вживанням алкоголю та нікотину.

 

Класний керівник. Алкоголь та нікотин відомі та підступні вороги людства. Значна його частина перебуває у полоні цих речовин, недарма названих дурманом, зіллям, травою.

 

 

 

Історик. Тютюнопаління - один із видів побутової наркоманії. Це шкідлива звичка, сутність якої - одержання задоволення від вдихання диму від тютюну, що тліє. Паління тютюну має майже 500-річну історію. Відкриття Колумбом у 1492 році Америки пов'язане з відкриттям європейцями багатьох нових рослин, серед яких був тютюн. Незважаючи на сувору заборону великого мореплавця, дехто з його моряків таємно привозив листя та насіння тютюну в Європу. Спочатку тютюн вважали зцілювальною лікувальною травою. Іспанці ретельно охороняли монополію на його виробництво і торгівлю. Але 1558 року один із придворних лікарів вивозить в Португаліюнасіння тютюну, хитро сховане у перуці. Таким чином Іспанія втратила свою монополію на тютюн, який дуже швидко розповсюдився по всьому світу. Приблизно в серединіXVIIIстоліття у Бразилії з тютюну починають виробляти цигарки, а на початкуXIXстоліття - сигарети.

Біолог.Хоча куріння відоме давно, лише в останні десятиріччя було доведено, що дія тютюну на організм різнобічна, тому є всі підстави назвати його ворогом людства. На жаль, багато курців недооцінюють токсикогенний вплив тютюну на організм.

Відомо понад 4200 речовин, які входять до складу тютюнового диму. Багато з них канцерогенні. Але найбільший канцерогенний ефект мають знайдені в тютюновому димі арсену ПІ оксид та радіоактивний полоній-210. Тютюновий дим можна поділити на дві фази: газоподібну та тверду. В газоподібній фазі міститься 90% речовин тютюнового диму. Це чадний газ, аміак, сірководень, метан та багато інших. До твердої фази тютюнового диму відносять нікотин, сполуки арсенію, різноманітні смоли(тютюновий дьоготь).Заядлі курці впродовж року вдихають біля 800 г тютюнової смоли у завислому стані. Кислоти тютюнового диму(масляно-пропіонова, оцтова та інші)легко розчиняють осаджені в дихальних шляхах канцерогені і з кров'ю розносять їх по всьому організму. Статистика свідчить, що рак легенів у курців зустрічається в 30 разів частіше, ніж у тих, хто не палить.

 

Класний керівник. У наш час важко знайти людину, яка б не знала, що пристрасть до спиртних напоїв згубна для здоров'я. За своєю фізіологічною дією на організм етанол є небезпечним наркотиком, оскільки при його систематичному вживанні, особливо з поганим харчуванням, дуже швидко розвивається хворобливий потяг до нього - алкоголізм.

Історик.Вважають, що вино та інші спиртні  напої міцністю не більше 10-13 градусів стало можливим виготовляти приблизно за 8 тис. роківдо н.е. - з появою керамічного посуду. До того часу, коли людина прилучилася до спиртного, її еволюція була в основному закінчена. Завдяки властивості викликати ейфорію, вино розповсюдилось в багатьох країнах стародавнього світу. Цьому сприяло використання його під час багатьох свят та обрядів. Вино виготовляли із соку плодів та ягід, з меду та зерна. В Росії виробництво та продаж міцних алкогольних напоїв відоме з ХVІ століття.

Біолог. Слово «алкоголь» - має арабський корінь -«Аl-kоgоl»,щоозначає:«те, що одурманює». Це наркотичнаречовина, якавикликає у людини, що випила, розслаблення, полегшення, Приємні відчуття - так звану ейфорію. Завдяки цьому алкоголь привернув увагу і отримав розповсюдження в усьому світі. Дослідами Павлова доведено, що алкоголь не має збуджувальної дії на центральну нервову систему, а навпаки, гальмує клітини кори великих півкуль.

Класний керівник. Лікарі, які краще за інших знають страшні наслідки паління та вживання алкоголю, піднімають свій голос проти цієї суспільної загрози. Слово надається Боровик Тетяні Миронівні.

Класний керівник.Шкідливі звички, що формуються у підростаючого покоління в шкільному віці, катастрофічне впливають на подальше особисте життя людини, соціальний та економічний стан суспільства, моральне та фізичне здоров'я нації. Однією з причин появи негативних звичок в учнів є відсутність нахилів до змістовної діяльності. Поведінка таких учнів стає все більше ситуативною, такі школярі легко піддаються випадковим впливам, спокусам.

Відомо, що найбільш поширеною шкідливою звичкою серед школярів є паління.

Учень 1.

Дитя цигарку витягає,

Бо хочеться дорослим стать.

Та сильним, гарним він не стане!

Бо зріст вповільнюватись став.

Усе, що в світі є погане,

Хлопчина в організм запхав.

Та ще й в залежність від цигарки

Потрапив хлопець, як в капкан.

 

Класний керівник. Діти часто беруть до рук цигарки як забавку, наслідуючи когось, і не замислюються про тяжкі наслідки. Крім того, дітям, які вже мають таку звичку, важко навчатися в школі, адже вони не можуть зосередитись на навчальному матеріалі, мають погану пам'ять.

Паління надзвичайно шкідливе для дівчат. Порушуючи живлення органів і тканин, воно призводить до суттєвих змін в організмі. Голос стає грубим, неприємним, шкіра втрачає свіжість і елегантність, з'являються ранні зморшки.

На розвиток пияцтва серед молоді (підлітків та юнаків) значною мірою впливають художні фільми, в яких досить часто демонструються ситуації вживання спиртного. Поступово ці «сцени» формують позитивне ставлення молоді до вживання алкогольних напоїв.

Учень 2.

І друга погана звичка

Заходить часом, наче гість.

Бо в хаті свято, часом сяє.

Горілка в пляшці на столі.

Хлопчина, деколи буває,

Ще й вип'є чарочки малі.

Бо теж попробувати хоче,

Що то татусь біленьке п'є.

А потім й сам собі захоче

Й тихцем горілочки наллє.

А яд такий усе руйнує,

Найперш страждає голова.

Всі центри там паралізує...

Біда великою бува.

 

Класний керівник. Діти нині прилучаються до алкоголю в середньому в 11,5 років, а до повноліття спиртні напої практично відомі всій молоді. Цей факт не можепозначитися на їхній поведінці. За різними даними, 40-70% злочинів підлітки скоюють у стані сп'яніння, при цьому 8 із 10 порушень, як правило припадає на протиправні дії, вчинені після пиятики в компанії старших.

 

«Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо?» Такий афоризм дійшов до нас ще з давніх часів і він не потребує коментарів. Але дамо ще одне класичне визначення: «Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад»

Здорова людина – це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

Отже, підведемо підсумки. Працюємо в групах.

Завдання 1. Що призводить до початку вживання тютюну та алкогольних напоїв?

Виберіть із запропонованих відповіді: бажання дорослості, пошуки життєвих цінностей,заробляння грошей, наявність тиску у вигляді реклами, доступність наркотичних речових,дозвіл батьків, бажання виділитися серед однолітків.

Завдання 2.Заповніть таблицю. (Вкажіть стрілочками правильні відповіді)

 

Завдання 3.Вікторина «Правильно! – Не правильно!»

Перша команда

  1. З кожною викуреною сигаретою ми збільшуємо ризик захворювання на різноманітні хвороби. (Правильно!)
  2. Алкоголь - не небезпечна речовина. (Не правильно!)
  3. Одноразове вживання алкоголю не шкодить нашому здоров’ю. (Не правильно!)
  4. Коли вагітна жінка курить, це не шкодить здоров’ю майбутньої дитини.(Не правильно!)
  5. Можна сідати за кермо, якщо ти випив лише чарку вина. (Не правильно!)

 

Друга команда

  1. Перебування у приміщенні, де накурено, не шкодить здоров’ю.(Не правильно!)
  2. Вживання алкоголю може супроводжуватися правопорушеннями.(Правильно!)
  3. Куріння призводить до послаблення сприйняття смаку, запаху та до появи зморшок і землистого кольору обличчя. (Правильно!)
  4. Пиво, ром-кола – безалкогольні напої. (Не правильно!)
  5. Алкоголь називають викрадачем розуму.(Правильно!).

Завдання 4.Заповніть картку.

  1. В чарці більше тоне людей, як у ………(у морі).
  2. Він з горілкою здружився, ………….. зробився. (свинею)
  3. Вранці п’яниця клянеться – до вечора …….(нап’ється).
  4. П’яному море по коліна, а калюжа …………..(по вуха).
  5. Нині гульки, завтра гульки, а в городі ……………(ні цибульки).
  6. Річка починається із струмка, а п’яниця із …………(чарки).
  7. Чарка вина не добавить ………..(ума).
  8. Вода живить, а горілка ………..(губить).
  9. Де хміль у голові, там розум ………….(мовчить).
  10. Хліб на ноги ставить, а горілка з ніг ………..(валить).

Завдання 5.Тести.

Класний керівник.Ми сподіваємося, що допомогли вам зорієнтуватися в складних і гострих проблемах, які торкаються кожного з нас окремо; а також всіх у нашій сім’ї, школі, у всьому суспільстві в цілому.

Давайте на хвилинку повернемося в дитинство і відгадаємо загадку:

Воно завжди з тою об поруч,

Його не бачиш і не чуєш.

Та коли раптом воно зникне.

То дуже швидко це відчуєш.

                                 (Здоров’я)

Так, це - здоров’я. Тож бажаю вам перш за все здоров’я, бережіть його.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

v
Новини: 78
20 трав. 2021

Вишиванко моя, вишиванко

Вишиванко моя, вишиванко! все сплелося в тобі навіки: І клекіт птахів в піднебессі, і шщедрі пшеничні лани.
17 лют. 2021

Година психолога "Найкращі людські риси"

Практичним психологом Козерівською Ю.Б.проведено психологічний тренінг для школярів
23 лист. 2020

Хай щастю дитини не буде кінця!

Захистімо дитинство у цілому світі Це - місія честі, любові, добра. Заради майбутнього треба нам жити. Прекрасне і вічне нехай не вмира!
20 лист. 2020

Хвилина мовчання...Болюча сльоза

Сьогодні в Станишівському НВК кожен подумки пройшов болючими стежками пам'яті, перегорнув чорні сторінки історії рідного народу. Ніхто не залишився байдужим, згадуючи голодне жахіття, яке забирало життя людей
13 квіт. 2020

Безпека дітей вдома

Безпека дітей - у наших руках!
6 квіт. 2020

Як захистити себе від COVID-19

Поради для учнів
27 бер. 2020

Поради батькам "Як вберегти дітей від коронавірусу"

Інформація для батьків. Поради психолога
25 бер. 2020

Як протидіяти булінгу та кібер-булінгу??

Поради психолога
15 бер. 2020

!!!Важливі телефони!!!

Важливі телефони для учнів та батьків (на період карантину)
15 лют. 2020

Ціна чужої війни.

15 лютого минає 31 рік з дня виводу наших військ з Афганістану. Та час і досіне загоїв ран. Ще й досі пекельним болем озивається в серці кожного українця згадка про брудну страшну війну, яка безжально забирала життя молодих людей. Ця війна несла смерть, інвалідність, одягала в жалість тисячі сердець, материнських сердець. Ця війна лишила страшні наслідки для України: 3280 воїнів загинули, 6 тисяч стали інвалідами, 80 пропало безвісти чи потрапило в полон. Ми також гордимося своїми односельцями, які проходили строкову службу на території Афганістану. Це - Ільніцький Олександр Миколайович, Колісник Микола Дмитрович, Нечай Василь Леонідович.
24-25 листопада 2016 року в Станишівському НВК відбулося ряд заходів до Дня пам'яті жертв голодомору. Всі учасники навчально-виховного процесу з болем в серці згадували трагічні сторінки історії нашого народу, вшановували замордованих голодом хвилиною мовчання. Класними керівниками проведено уроки-реквієми, уроки скорботи.